טיפולי המים מתקיימים בבריכה פרטית דקות נסיעה ממרכז תל אביב

טיפולי המים מתקיימים בבריכה פרטית דקות נסיעה ממרכז תל אביב

גישת FP

הגישה שלי  Fluid Presence™

אחרי מסע בין גישות טיפול במים מגוונות בחרתי להתמקד בפלואיד פרזנס שבעיני היא הגישה הכי אפקטיבית שמחברת אותנו ישירות ללב.זו גישת טיפול הוליסטית ואינטגרטיבית במים המכוונת להתעוררות אל טבענו השלם ותומכת אותנו לחיים מתוך חיבור לכל חלקינו. בעזרת שיחה, ושימוש בטכניקות מגע מן המזרח והמערב, אנו מגיעים למודעות למתרחש בגופנו (מודעות סומטית).

בזמן המים שלנו, אני תומכת אותך בדרך המאפשרת לך מפגש מלא ונוכח עם מה שעולה מתוכך באופן אותנטי. כאשר אנו פנויים למפגש אינטימי עם עצמנו, בחסות ההכלה האינסופית של המים, אנו מגלים כי כאב או רגש לא נוח אחר אשר הסתתר תחת דפוס פעולה שלנו, מבקש חיים. אנו פוגשים אותו בנוכחות אוהבת. מתוך הנוכחות האוהבת, אנו חווים שחרור וטרנספורמציה. בכל מצב בחיינו קיים פוטנציאל לקשר אינטימי ועמוק יותר עם גופנו, מחשבותינו ורגשותינו.

מקור גישת FP

גישת פלואיד פרזנס נולדה לפני כעשור אצל אחת המטפלות והמורות הבכירות בעולם המים, שנטם לאנז מארה״ב לאחר עשרים שנות טיפול ולימוד במים בגישות וואטסו ו-ווטרדאנס. מתוך ניסיונה הקליני הרחב, היא אספה ידע וחקרה את התהליכים המתקיימים אצל אדם בזמן שהוא קשוב ונתמך במים, וביססה דרך עמוקה ופשוטה בה אדם יכול לתרגל קשר עם גופו ולשחרר, באופן מעצים ובטוח.

אני ושנטם לאנז - הוואי 2005

איך מרגיש ונראה טיפול מים בגישת FP?

הטיפול במים בגישת FP הוא קודם כל חוויה עוטפת ונעימה בצורה יוצאת דופן . מתוך מנוחה העמוקה והאפשרות לשהות בנוכחות אוהבת עם ״מה שיש כרגע״ , עולה קבלה עמוקה ושחרור ספונטני מתקיים מעצמו.ניפגש אצלי בחלל היבשתי ואכיר לך את המתחם שיהיה לך כבית לזמן הקרוב, מקלחת זריזה וניכנס למים.
בתחילת המפגש ננהל שיחה בתוך המים, משך השיחה משתנה לפי הצורך. יש שאלות שחשוב לי לשאול כיון שתשובותיך הן המסייעות לי להתאים לך את הטיפול שייטיב איתך במיוחד .
גישת העבודה שלי היא הוליסטית, ובכדי להעניק לך מסע שלם ועמוק, ארצה לקבל תמונה כללית שתשקף את מצבך מבחינה גופנית,רגשית ומחשבתית כמו גם יחסך למים (חשוב לדעת, אין צורך לדעת לשחות או להיות דולפין כדי לקבל את מתנות המים, אני עצמי למדתי לשחות רק בגיל שלושים פלוס ובעברי היו לי חרדות מים)
לאחר השיחה, אנחה אותך לנוח אל תוך נשימותיך בפשטות ואתמוך אותך לציפה על המים- כאן מתחיל מסע שבגדול הוא ללא מילים, הטיפול יכול להיות בציפה לאורך כל המפגש ויכול גם לשלב חלקים בהם אני מובילה אותך לצלילות עם הראש בתוך המים. (זהו חלק קסום ואופציונלי ואני מיומנת מאוד להתאים אותו לאדם הנכון, בזמן הנכון).
כשאני תומכת את גופך במים, קל לי, דרך המים,  להרגיש את המקומות ״התקועים״  בהם יש כאב, החזקה או מתח. מתוך הקשבה עמוקה לגופך ודרך סדרה של תנועות הכוללות עיסוי עדין או עמוק (לפי הצורך), מתיחות ועבודת נשימה, מתרחבים אותם מקומות מוחזקים בגוף ומרפים אל המים, השחרור הגופני מלווה פעמים רבות בשחרור שנחווה בפן הרגשי, תחושה של השלה, התרוקנות ובהירות מתגלה.
הטיפול מגיע לכדי סיום כאשר אני מביאה אותך חזרה למצב ישיבה עם הגב אל קיר הבריכה וכפות הרגלים שלך שבות אל הקרקע. זהו זמן שקט ומיוחד, התעוררות איטית מחלום. יש פעמים שאין מילים או צורך לשוחח בתום מסע כזה ולעיתים יש משהו שנחשף ומבקש עיבוד מילולי ואינטגרציה חזרה אל עולם היבשה. 
אני שם לצידך להשלים את המסע חזרה ליבשה.
 

צפו בראיון עימי על טיפול במים בגישת פלואיד פרזנס

צרו איתי קשר

פזית פוקס: 8886182 052

מייל: info@pazya.com