מטפלת במים    English

מה עושה טיפול מים?

 

"בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ והארץ היתה תוהו ובוהו וחושך על פני תהום ורוח אלוהים מרחפת על פני המים".

המים הם העריסה המושלמת לבני האדם, עוד מהימים בהם צפנו ברחם, שואבים מהמים הגנה, אהבה וחיים. מים מאפשרים לנו להגיע הכי קרוב אל תוך עצמנו ולחבר אותנו לחמלה ולאושר המגולמים בנו, טבעם הזורם מלמד אותנו את המתיקות שבהתמסרות. מים המקבלים תמיד את צורת הכלי ידעו לעטוף אותנו במדויק. מתוך קבלה ואהבה שאינה תלויה בדבר מאירים המים את הזכרונות הכי ראשוניים ומנחמים שלנו, משקפים לנו את הליבה הפרטית והעמוקה שלנו ושוטפים אותה זכה וצלולה. בעדנה ובחום, הם עוטפים את כאבינו הגופניים והרגשיים, מזמינים אותנו להרפות וללא שיפוט מורים לנו את הדרך.

המים הם מראה, וישקפו לנו תמיד את בבואתנו - "כַּמַּיִם הַפָּנִים לַפָּנִים כֵּן לֵב הָאָדָם לָאָדָם" (משלי כז')

"אל טיפול במים הראשון שקיבלתי הגעתי בלי ציפיות מיוחדות, ולכן כל כך הופתעתי מעוצמת החוויה. צללתי לבריכה וגיליתי במימיה עונג וחופש שלא שיערתי שקיימים. מהטיפול יצאתי מתפוצצת מצחוק, כמעט מרחפת, זאת היתה שמחה טהורה........."

להמשך קריאה על הטיפול במים הראשון שקיבלתי

לצפיה בסרטון טיפול מים מעל ומתחת למים עם פזית פוקס  לינק לצפיה בסרטון נוסף

 

למה מים?

טיפול מים הוא קודם כל חוויה נעימה בצורה יוצאת דופן . זהו טיפול גופנפש מלא ומדוייק, מצד אחד יש בו מימד של שחרור ,פינוק ורכות ומצד שני, המים מאפשרים לנו לחוות בביטחון את עולם הרגש שלנו ולמצוא בתוכנו את התשובה.

טיפול מים לגוף

בשניה שגופך נכנס למים חמימים, משתחררת ממנו אנחת רווחה. זוהי רגיעה פיזיולוגית מיידית: המים מרפים את השרירים והמפרקים, מפיגים כאב ,מורידים לחץ מעמוד השדרה ומסייעים בזרימת הדם. אני תומכת בך ומשחררת את גופך בסדרת תנועות הכוללות שיאצו (מטכניקת הוואטסו), עיסוי (מטכניקת דולפין דאנס) ובעת המתאימה גם הצללות אל מסע שמימי מתחת למים (טכניקת הווטרדאנס), ההזדמנות להרפות מכאב בשילוב חיבור קשוב שלי אל כל נשימה בגופך (טכניקת Fluid Presence™) מובילה את הגוף לחבור אל הנפש ולרחף אל מצב מדידטיבי מופלא.

"באתי לפזית בעיצומה של פריצת דיסק גיהנומית ממש. כשהיא הניחה אותי בעדינות במים והתחילה להניע אותי, לא יכולתי להאמין שפתאום אני לא חשה שום כאב, אחרי חודשים שבהם הרגשתי רק כאב."

לקריאת מכתבים נוספים של מטופלים במים

 

טיפול מים לנפש

"מַיִם עֲמֻקִּים עֵצָה בְלֶב אִישׁ וְאִישׁ תְּבוּנָה יִדְלֶנָּה" (משלי כ, ה')

חווית הטיפול במים היא הקרובה ביותר לחווית הרחם, משהו בנפשנו זוכר ומתגעגע אל התחושה הזאת. כשהגוף שלך נע בבריכה, רפוי וחופשי מכאב, הוא משתחרר מהצורך לשלוט על המתרחש ומתפנה בו מקום להקשיב אל הנפש. לאורך כל הטיפול אני תומכת אותך בין ידי, משחררת את המקומות המוחזקים והכואבים בגופך , זכרונות ורגשות עולים ממעמקי הנפש, חולפים בך ומשתחררים אל המים, תשובות לשאלות המעסיקות אותך עולות ומתבהרות, החיבור אל עצמך הוא עמוק ומרחיב לב . זהו תהליך המתבצע בשקט מופלא, ברמות הגבוהות ביותר של חיבור והבנה אינטואיטיבית. המחשבה מקבלת זמן יקר למנוחה , רעשי היום יום בראשך הולכים ונמוגים, עד לכניסה למצב עמוק של רוגע, שילווה אותך בשעות ובימים לאחר הטיפול במים.

"Wordlessly and gently, like the movement of natural water, week after week, I was soothed, held, and shown the way back to myself, and the way forward."

לינק למכתב המלא של לוסי, מטופלת במים